Fandom

Czas Honoru Wiki

Lars Rainer

30pages on
this wiki
Add New Page
Talk0 Share

Lars Rainer - Oberstumbannfuhrer Gestapo, główna postać serialu Czas Honoru, w jego rolę wciela się Piotr Adamczyk. Pierwszy raz pojawił się w odcinku Oficer z Berlina.

OpisEdit

Lars Rainer początkowo rozpoczynał swoją karierę w Interpolu, jednak odszedł z tej pracy w 1936r. przechodząc do Policji w Kolonii. W 1937r. przystąpił do NSDAP gdzie rozpoczął pracę w Berlinie.

W 1941r. Przyjechał do Warszawy, gdzie zastąpił Gerda Kellera jako Oberstumbannfuhrer Gestapo w Warszawie, gdzie jego zadaniem jest rozpracowanie komórki Armii Krajowej w stolicy, przeżył swój zamach, gdzie odszedł z Gestapo, a jego następcą został Josef Tannenberg.

Po śmierci Tannenberga Lars Rainer został wysłany z Warszawy do Salonik na Grecji. Gdzie tam pełnił funkcję Oberstumbannfuhrera Gestapo.

W 1944r. po śmierci Petera Schoebbla Lars Rainer przyjechał do Warszawy, gdzie znowu pełnił funkcję Oberstumbannfuhrera Gestapo w Warszawie. Gdzie jego zadaniem było odszukanie zabójców Schoebbla, a także odszukanie złota Gubernatora Warszawy Ludwiga Fischera.

W 1945r. Rainer uciekał przed polskim wymiarem sprawiedliwości, zakopując w czechosłowackim Plznie archiwum Armii Krajowej, został początkowo złapany przez Armię Czerwoną, później przez US Army, którzy sprowadzili go do Polski, gdzie siedział w więzieniu z Michałem Konarskim, gdzie wraz z Michałem został uwolniony przez cichociemnych, a następnie wskazał im, gdzie zakopał Archiwum Armii Krajowej.

Lars Rainer pochodzi z Hesji. Jego dziewczyną była śpiewaczka Inga Neuman. Jego szefem jest brigadefuhrer Georg Kirsten

Sukcesy Larsa RaineraEdit

CharakterystykaEdit

  • Lars Rainer może mieć blisko 40 lat. Z urody ma wygląd tzw. Niemców bałtyckich[1], ma włosy koloru blond. Pochodzenie bałtyckie uwiarygadnia imię mogące łatwo występować na Łotwie i w Estonii wsród szlachty i mieszczan (grupy te wywodziły się częsciowo ze Skandynawów)
  • Potrafi być dystyngowany. Gdy ma dobry nastrój uwidaczniają się jego dobre maniery i obycie. Te elementy widzimy choćby podczas spotkania z byłą dziewczyną Ingą , a nawet podczas spotkań z Polakami.
  •  Gdy dąży do realizacji własnych celów okazuje bezwzględność (Morduje swoją agentkę Ninę)
  • Bywa wielkoduszny, okazuje np. współczucie młodemu radiotelegrafiście skatowanemu przez psychopatecznego Rappke.
  • Po powrocie z Grecji do Warszawy nakazuje ostrożność w obchodzeniu się z Jego bagażem, informując że wiózł "kruche rzeczy".
  • Brzydzi się ślepym terrorem, zwalcza brutalne metody Tannenberga - nazisty, podczas gdy sam jest częścią tego aparatu bardziej z wyrachowania. Margaret ocenia że Rainer nie jest nazistą.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Also on Fandom

Random Wiki